Sklepy z używaną odzieżą, zwane second handami lub potocznie lumpeksami już dawno wyszły z mody. Internetowa działalność pozwala na dostęp do dobrych, nowych towarów, często luksusowych marek po bardzo niskich cenach. Sklepy Outlet, handlują nową, markową odzieżą pochodzącą z nadwyżek magazynowych, towarów pozostałych po wyprzedażach oraz kolekcjami, które z jakiegoś powodu nie weszły do sklepów sieciowych. Prowadzenie tego typu sklepu może przynosić bardzo duże zyski.
Sklep internetowy gwarantuje zawsze niskie ceny, jest czynny całą dobę, przez 7 dni w tygodniu i zawsze możemy go odwiedzić, gdy tylko znajdziemy chwilę czasu, bez względu na pogodę i niepogodę! Dlatego stał się najpopularniejszym miejscem robienia wszelkich zakupów.
Wielu ludzi poszukuje nieustannie sposobu na stały dochód, który pozwoli im na utrzymanie dotychczasowej stopy życiowej. Współczesne możliwości techniczne pozwalają na powstawanie małych i średnich przedsiębiorstw, działających tylko w obszarze internetu, co znacznie wspiera rozwój początkujących ludzi biznesu.
Ograniczanie się do lokalnego rynku, przy tak ogromnej konkurencji prowadzi do rychłego upadku firmy. W szczególności dotyczy to branży handlowej, która rozwija się nieustannie przy stałym wzroście liczby produkowanych towarów. Dlatego, im bardziej rozległy jest zasięg sklepu, tym większa liczba klientów, czyli adekwatne zyski.